Beyaz Eşya Servisi ☎️ 444 7069 ☎️ Yetkili Teknik ServisBeyaz Eşya Servisi ☎️ 444 7069 ☎️ Yetkili Teknik Servis Sıkça Sorulan SorularBeyaz Eşya Servisi ☎️ 444 7069 ☎️ Yetkili Teknik Servis
ÇAĞRI MERKEZİ ☎ 444 7069

Sosyal Medyada Biz}

TÜRKİYENİN EN YAYGIN SERVİS AĞINA SAHİP KURUMSAL BİR FİRMADIR
Beyaz Eşya Arıza Bakım Servisi Klima Arıza Bakım Montaj Servisi Kombi Arıza Bakım Servisi Buzdolabı Arıza Bakım Tamir Servisi Çamaşır Makinesi Arıza Tamir Servisi Bulaşık Makinesi Arıza Tamir Servisi Bize Ulaşın /24 Çağrı Merkezi Türkiyenin Heryerinden 444 7069 Bizi Arayın
SERVİS MERKEZİ 444 7069

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli Beyaz eşya kullanıcılarımız için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk. Detaylı Bilgi İçin Çağrı Merkezimizi Arayabiliriz
AYNI GÜN HİZMETİNİZ VARMI?
Evet Aynı Gün Servis Hizmeti Yerinde Onarım İmkanı Tüm İşlemlere 1 Yıl Garanti
Buzdolabı nasıl temizlenir?
Mikrop ve bakterilerin üremesinin üremesini engellemek ve en iyi performansı almak için buzdolabınızı sık sık temizlemeniz gerekir. Kirli bir buzdolabı sadece sağlığınızı tehdit etmez, aynı zamanda daha çok enerji tüketir. Buzdolabı kokusu da çoğunlukla temizlikle ilgilidir. Bu sorunların önüne geçmek için buzdolabınızın iç ve dış yüzeylerini, sökülebilir parçaları, kapı lastikleri ve kondenserini düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Kaza riskini ortadan kaldırmak ve gereksiz enerji tüketiminden kaçınmak için buzdolabınızı temizlerken fişini çekmeyi unutmayın.
Buzdolabım yeterince buz üretmiyor. Sorun ne olabilir ve sorunu nasıl çözebilirim?
Buzdolabınız şebeke beslemeli bir modelse yapabileceğiniz ilk şey, buz yapıcının su bağlantılarını kontrol etmektir. Bağlantıların kullanım kılavuzunda gösterildiği gibi yapıldığından ve herhangi bir tıkanıklık olmadığından emin olun. Buzdolabınızın buz makinesi suyu şebekeden değil, soğutucu bölmedeki su tankından alıyorsa su haznesini kontrol edin. Buz yapıcınızın haznesinde yeterince su bulunmaması da buz üretimini etkileyebilir. Haznenin her zaman tam dolu tutulması önerilir. Dondurucu bölmesinin kapağının sık sık açılması ve uzun süre açık kalması da buz üretimini yavaşlatabilir. Bu sebeple dondurucunun kapağını çok sık açmamaya özen gösterin. Bu önerileri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa en yakın yetkili servise başvurmanız gerekir.
Buzdolabı kokusu nasıl giderilir?
Buzdolabı kokusunun en sık rastlanan sebepleri temizliğinin ihmal edilmesi ve gıdaların doğru şekilde saklanmamasıdır. Kötü koku ve bakteri oluşumunu engellemek için buzdolabınızı düzenli olarak temizlemeniz gerekir. Temizlik malzemeleri kalıntı bırakabilir. Kapalı ortamdaki bu kalıntılar hem sağlığınızı tehdit eder hem de buzdolabı kokusu yapabilir. Dolayısıyla, buzdolabı iç yüzeylerinin temizliğinde deterjan kullanmanız önerilmez. Bir çay kaşığı karbonatı yarım litre suda eriterek hazırlayacağınız karışım ve sünger ya da yumuşak bir bezle buzdolabınızın içini temizleyebilirsiniz. Kaza riskini ortadan kaldırmak ve gereksiz enerji tüketiminden kaçınmak için buzdolabınızı temizlerken fişini çekmeyi unutmayın. Buzdolaplarında farklı gıdalar için özel alanlar bulunur. Her gıda türünün kendi için özel olarak geliştirilmiş bölmelerde saklanması gerekir. Aksi takdirde gıdalar daha çabuk bozulabilir ve buzdolabı kokusu yapabilir. Buzdolabınızın kullanma kılavuzunu inceleyerek hangi gıdanın nerede saklanması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Buzdolabı kokusunu gidermek için çay posası da kullanabilirsiniz. Çayı demledikten sonra posasını açık bir kap içinde buzdolabınızın içine yerleştirebilirsiniz. Bu yöntemi uygulayacak olursanız, kabın buzdolabınızda 12 saatten uzun kalmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çay posası kokuya sebep olan organizmaları kendine çekeceğinden, bu süreden sonra kokunun kaynağı haline gelebilir.
No Frost buzdolabı buzlanma yapıyor. No Frost buzdolabı neden buzlanır? Sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim?
No Frost buzdolapları eski tip buzdolaplarında görülen buzlanma ya da karlanma sorununu çözmek için geliştirilen bir teknolojidir. Doğru çalışan bir No Frost buzdolabı buzlanma ya da karlanma yapmaz. Dondurucu bölmenizin kapısının çok uzun süreli açık unutulmadığından emin olun. Problem devam ediyor ise en yakın yetkili servise başvurmanız gerekir.
Bulaşık makinesi parlatıcısı ve tuzunu ne sıklıkla doldurmalıyım? Bulaşık makinesi parlatıcısı ve tuzunu ne sıklıkla doldurmalıyım?
Teknik servisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz
Çamaşır makinem yürüyor ya da anormal bir şekilde sarsılıyor. Sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim?
Yıkama sırasındaki aşırı sarsıntı ve hareketlenme çamaşır makinenizde performans düşüklüğüne ve arızalara yol açabilir. Bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Öncelikle çamaşır makinenizi kapasitesinin üzerinde doldurmayın. Havlu ya da nevresim gibi ağır parçaları tek başına yıkamayın. Bir parça çamaşır daha ekleyerek daha dengeli bir yıkama elde edebilirsiniz. Özellikle sıkma sırasında yüksek hızda dönen tamburdaki dengesizlik ya da aşırı yük, makinenizin titremesine neden olabilir. Dengesiz Yük Kontrolü özelliği olan bir Arçelik çamaşır makinesi kullanıyorsanız, makineniz tamburdaki dengesiz yükü otomatik olarak seçilen programda sıkma işlemini iptal etmek ya da daha düşük devirde sıkma yapmak gibi değişiklikler yapar. Böylece makine korunurken daha sessiz ve daha az titreşimli bir yıkama sağlanır. Sarsıntı ya da yürümenin bir diğer sebebi makinenin dengeli durmaması olabilir. Makinenizi yerleştirdiğiniz yerin engebeli olması ya da ayak ayarının doğru yapılmamış olması denge kaybına yol açar. Bir su terazisi yardımıyla makinenizin dengeli durduğundan emin olabilirsiniz. Ayak ayarını yaparak ya da durduğu yeri değiştirerek dengeyi sağlayabilir ve titremenin önüne geçebilirsiniz. Bu önerileri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa en yakın yetkili servise başvurmanız gerekir.
Çamaşır makinesi kapak lastiği nasıl temizlenir?
Kapak lastiklerinde biriken kir ve nem, bakterilerin üremesi için uygun bir ortam oluşturur. Bu durum çamaşırlarınızın temizliğini olduğu kadar sağlığınızı da tehdit eder. Yıkama tamamlandıktan hemen sonra lastik kısmındaki nemi ve kir kalıntılarını kuru bir bezle temizleyebilirsiniz. Kapak lastiklerinin yapısına zarar verebileceği için kimyasal temizlik maddeleri kullanmanız önerilmez.
Kombi bakımı ne sıklıkla yaptırılmalıdır?
Daha verimli ve uzun ömürlü olması için kombinize yılda bir defa bakım yaptırmanız gerekir. Özellikle kış mevsiminden önce yaptıracağınız bakımla kombinizi çok daha güvenli ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.
Kombim için doğru basınç değeri nedir?
Kombi su basıncı kaç olmalı? Kombinin manometresindeki basınç değeri 1 ile 2 bar arasında olmalıdır. Kombi basıncını 1,5 barda tutmanız tavsiye edilir. Kombiniz kış modunda ve çalışır haldeyken basıncın 2 bara kadar çıkması normaldir. Kombi basıncınızın 1 barın altına düşmesi ya da 2 barın üstüne çıkması durumunda ilgili soru cevaplarımızdan yardım alarak gerekli müdahaleyi yapabilirsiniz.
Call Now ButtonSERVİS DESTEĞİ İÇİN TIKLA ARA